نماشا نقاشی (گالری نقاشی)

مرکز روانشناسی هیلان

ذهن ما

نقاش: لینسای رپ (Lindsay Rapp)
سبک نقاشی: دریافتگری یا امپرسیونیسم جادویی
نام اثر: ذهن ما
آثار لینسای رپ بازگوکننده ی قدرت زنان با الهام از الهه های اسطوره ای دریایی است.
ذهن ما
انسان مدرن

انسان مدرن

نقاش: کریس سیلور (Chris Silver)
سبک هنری: نئو کلاسیک، اکسپرسیونیسم انتزاعی و هنر پاپ
به اعتقاد کریس هنر ابزاری برای راه رفتن با کفش دیگران است. او در تلاش است که دنیای درونی انسان مدرن را در آثارش به تصویر بکشد.

دختر کتابخوان

نقاش: پابلو پیکاسو (Pablo Picasso)
سبک هنری: کوبیسم و امپرسیونیسم
نام اثر: دختر کتابخوان
زندگی هنری پیکاسو به دوره‌های مختلفی تقسیم می شود و شاید هیچ هنرمندی به اندازه او تنوع محتوا و سبک نداشته باشد. دوره های مختلف هنری پیکاسو نمایانگر تغییرات دنیای درونی این نقاش بزرگ است. این نقاشی در دوره رز یا صورتی ترسیم شد. در این دوره (1904-1906) او شادتر بود و محتوای سوگوارانه‌ای که در نقاشی های دوره آبی‌اش مشهود بود، در این دوره رنگ باخته بود.
دختر کتابخوان
سری در نمای سه گانه

سری در نمای سه گانه

نقاش: پابلو پیکاسو (Pablo Picasso)
سبک هنری: کوبیسم
نام اثر: سری در نمای سه گانه
این نقاشی در سال 1907 توسط پیکاسو ترسیم شد و به عنوان یکی از بهترین آثار پیکاسو در طی این سالها شناخته می شود. این نقاشی یکی از نقاشی های دوره آبی پیکاسو شناخته می شود که سایه روشن آبی و حاشیه ی تاریک آن نمایانگر فقر و سختی زندگی در آن سالها و فرسودگی و رنج درونی هنرمند بوده است.

انزوا

نقاش: ادی و چارلی (Eddie and Charlie)
سبک هنری: کوبیسم
تقریبا هر اثری که توسط این دو برادر نقاشی شده، پرتره ای با چهره خالی است در حالی که هیچ وقت علت آن را نگفته اند. آنها از نقاشی هایشان برای ارتباط با دنیای بیرون استفاده می کنند. در واقع این دو برادر عجیب حدود چهل سال است که در انزاوی خود ساخته شان زندگی می کنند و از طریق نقاشی هایشان سخن می گویند. این نقاشی آنها به مجموعه ی آسیب های روانی به روایت هنر تعلق دارد
انزوا
مادر

مادر

نقاش: گراهام مک گیورن (Graham Mcgivern)
سبک هنری: اکسپرسیونیسم انتزاعی
نام اثر: مادر
این نقاشی در سال ۲۰۱۴ توسط گراهام مک گیورن  ترسیم شد. نقاشی ها و آثار مک گیورن غالبا از باروک، اکسپرسیونیسم انتزاعی و امپرسیونیسم الهام گرفته است. او معمولا  چهره ی روزانه ی اعضای خانواده و پرتره های شخصی اش را ترسیم می کند

دو پرتره دورا

نقاش: پابلو پیکاسو (Pablo Picasso)
سبک هنری: سوررئالیسم
نام اثر: دو پرتره دورا
دورا زنی بود که پیکاسو در سال 1936 ملاقاتش کرد. دو پرتره دو شخصیت متمایز یا دو وجه متفاوت شخصیتی دورا را نشان می دهد و این یک انقلاب هنری برای زمانه پیکاسو به حساب می آید. استفاده از خطوط در نقاشی های پیکاسو به شدت متداول بود و در این نقاشی نیز خط ها نقش مهمی را بازی می کنند. دورا یکی از معشوقه های پیکاسو در سالهای 1936 تا 1943 بود و به خاطر شخصیت لطیفش پیکاسو او را «زن گریان» می نامید.

دو پرتره دورا